TESLİM ALINAMAYAN ŞEHİR: TRABZON

TESLİM ALINAMAYAN ŞEHİR: TRABZON

HATIRLAYINIZ…

KENAN EVREN isimli zat, Yıl 1981 veya 1982, KAPTAN ŞENOL’A, MAÇ BİTİMİNDE kupasını VERİRKEN, “Hep siz mi şampiyon olacaktı” DEMİŞTİ..

İŞTE SORUN asıl DA BU NOKTADA TRABZON/SPOR..

“KİM ve NE” OLDUĞUNDA… BUNU BİLMEDİĞİN SÜRECE ızdırap ÇEKECEKSİN!

TRABZON…

BİR kaç ÇOCUĞUN “YANLIŞ DAVRANIŞLARI” üzerinden “PSİKOLOJİK BASKI” ile ÜZERİNE SALDIRILAN MEKAN… ÇOCUKLAR KULLANILARAK işletilen şu bu menfur cinayetler bahane edilerek SALDIRILAN; DÖRT PADİŞAH (Fatih, II.Beyazıd, Yavuz, Kanuni) KİMLİKLİ ŞEHİR…

YAŞANILAN TOPLUMSAL YAPI’NIN, “NE KADAR KÖTÜ” OLDUĞU; “BU MALZEMEDEN” BAŞKA BİR “ÜRÜN” ÇIKAMAYACAĞI DA GÖRÜLMEDEN, “TRABZON’DA KARA GECE” DİYE SALDIRAN “UTAMAZ” BİR “KİMLİK(sizlik)” DE VAR.. “TRABZON KİMLİĞİNİ” KIRMAK İÇİN SALDIRIYOR!

Ve de…

YILLARDIR SÖYLÜYORUM..

“PARALI BAŞKAN” ZİHNİYETLİ YAPI, “BİLGİSİZ OLDUKLARI, SİYASİLERLE İÇİÇE OLDUKLARI” İÇİN KESİNLİKLE TERK EDİLMELİDİR. “TEMSİL NİTELİKLİ-EHL-İ bilgili İNSANLAR” İŞBAŞINA GETİRİLMELDİR. BU TİP bağlantısız, ama bilgili İNSANLAR parasız da olsalar GÜVEN VERECEKLERİ İÇİN toplanacak parayı bulur…

AKSİ YAPILDIĞI İÇİN TRABZON/SPOR “TEMSİL EDİLEMİYOR”… SON YILLARDAKİ (de) YÖNETİCİLER hiç biri BU TAKIMI TEMSİL EDEMEZ, ETMEMELİDİR…TRABZONSPOR’A “BULAŞMIŞ” NE KADAR YÖNETİCİ VE DİVAN ÜYESİ VARSA, “HEPSİ ORADAN UZAKLAŞTIRILMALI”, kulübünü şehrini seviyorlarsalar eğer TARAFTAR OLARAK KALMALIDIRLAR.

OLCAY ÇAKIR isimli yorumcu; AĞABEYLER, AKİL İNSANLAR TOPLANSIN diyor DA, O DA TRABZONSPOR’U “TEMSİL EDEMEDİĞİNİ” GÖREMEDİĞİ İÇİN; “BİLGİ SAHİBİ” OLMAYAN İNSANLARDAN FAYDA-ÇÖZÜM çıkmayacağını GÖREMİYOR.

ŞUNU BİLMELİSİNİZ: “DÜNYADA NELER OLUP BİTTİĞİNİ BİLMEYENLER” TRABZONSPORU KONUŞAMAZ, yönetimlerde de GÖREV ALMAMALIDIRLAR. ÇÜNKÜ, SPOR, HİÇ BİR ZAMAN SPOR DEĞİL… SON YILLARDA ÜLKELER “TEK DEVLET” ÇATISI ALTINA BİRLEŞTİRİLMEYE ÇOK YAKLAŞTIRILDI. ülkeler arasında böölgesel birlikler kurulduğu gibi futbol da BÖLGESEL YAPILARA gidiliyor. BU YAPIDA “TRABZONSPOR’A YER YOK; ÇÜNKÜ O eğer temsil edilebilirse MİLLİ RUHU temsil eder. BU “KÜRESEL CİNleri ve YERLİ işbirlikçilerinin İŞLERİNE GELMEZ, GELMİYOR.

SÖZETTİĞİN BATAKLIK OLAN “TOPLUMSAL YAPIDA” BİLGİLİ İNSAN İSTENMİYOR Kİ, BİLGİSİZLİK DEĞER ÖLÇÜSÜ OLMUŞ; BU SEBEPLE ondan da BİR ŞEY BEKLEMİYORDUM. KALECİ Onur; bugün kendisine “sövdüler” dediği çocukların daha dün ne kadar zirve yaptırdıklarını YOKSAYARAK formasını çıkartıp yere sererkeni hemen yanıbaşındaki Hami evladımızın HÂLİ BİLE, “USTA” DENİLMEKLE usta yönetici OLUNaMAYACAĞININ; TEK BAŞINA bu görüntünün bile, Hami’yi takımın başına getiren ve tutan MEVCUT YÖNETİMİN hemen gitmesi için YETERLİ SEBEPTİR.

BIRAKTIK DOĞRU DÜRÜST futbol kritikleri yapılmasınıi, HAMİ’YE (olmuşsa tenzihle); SAKAL bırakmakla, BATI ÜLKELERİNDEKİ futbol sahalarında bile GÖRMEDİĞİMİZ tuhaf renkli KIYAFETLERLE saha içinde NEYİ TEMSİL EDİYORSUN(?) diyen BİR BASIN olmaması da gelinen noktalardaki olumsuz unsurlardan biridir. HER ALANDA yetişmiş BİLGİLİ insana ihtiyacımız var; görev alacak KİŞİNİN şehrimizin çocuğu olması YETMEZ ehil olmak gerekiyor DA diyorum DİYORUM..

YILLARDIR YAZIP İFADE ETTİĞİM GİBİ DE.. “TRABZON/spor” BİR “RUH”TUR.. KİMLİK’TİR…

“ŞAMPİYONLUK” HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL.. İSTERSE “100 YIL ŞAMPİYON OLMASIN”..

KENDİ olsun, BİZİ GEREĞİ GİBİ “TEMSİL ETSİN” O BİZE YETER…

ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETİLMESİ GEREKEN BİR GERÇEK DE BUDUR ama YAPABİLEN GÖRMEDİM…

EZCÜMLE: KİM NE OLDUĞUNUZU BİLMEZSENİZ NASIL DAVRANMANIZ GEREKTİĞİNİ BİLEMEZSİNİZ…

Ahmet MUSAOĞLU 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir