ÇAĞRI... HER DEM ÇAĞRIM

 


Okumak için tıklayınız...

 

 

 

 

Üye Girişi

 

 

Haber Listesi

Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

 

Zeynep Aliş

Yaşamın kalemi

Zeynep B.

Zamana notlar

Ahmet Musaoğlu

Trabzon/Spor

Neslihan A. Süral

hayata eşlik etmek!

Gülşah Kalaycı

Yaşama dair

Ahmet Musaoğlu

İnsanın Gerçeği

UZAYLI MEYVEŞ

 UZAYLI MEYVEŞ ANA´ DOLMASI YUTULURSA!...

 

 

Doğu Karadeniz’e son yıllardaki İsrailli akınının bir turizm hareketi yapısı arzetmediği, yoğun ve kontrolsüz İsrailli akınının MİT ve JİTEM’i harekete geçirdiği bölgesel basına yansımıştır.

 

İsraillilerin, Doğu Karadeniz’e bu ilgisi için pek çok şey söylenebilirse de, biz bugün, henüz günyüzüne çıkartılmayan bir arka plandan, ´Sürmeneli Uzaylı Meyveş Ana´ masalının Yahudi ilişkisinden söz edeceğiz.  

´Uzaylı Meyveş Ana´ bilimdışılığının nasıl ortaya çıktığını torunu Prof. Dr. Alaettin Yıldız, şu şekilde: “Hijyen ve yaşlılık üzerine ilmi bir toplantı yapılmıştı. Acaba insanlar hiç hasta olmadan uzun bir ömür sürüp, normal zamanlarını da doldurduktan sonra hastane ve evlerinde insanlara, devlete ve sigorta şirketlerine pek yük olmadan nasıl dünyadan ayrılırlar diye görüşler beyan ediliyordu…Ben bir örnek olması bakımından kendi ailemden Meyveş Ninemden bahiste bulundum. 'O, hiç hasta olmadı. Hiç ilaç kullanmadı. Yüz seneden fazla yaşadı. Bir sabah yatağında vefat etmiş olarak bulundu.' dedim. Bir profesör 'Öyleyse o başka bir yıldızdan gelmiştir. Mutlaka UFO'larla alakası vardır.' dedi. Ben de ´Olamaz´...diye itiraz ettim…Bir başka bilim adamı, -o da UFO'lara inanıyor- bana ´Sen ninen doğduğu zaman yanında mıydın? Onlar doğan çocukları alır, başka bir çocuk verirler. Nereden bileceksin?´ dedi. Ben…yine direndim. Bu sefer çok kıymetli bir bilim adamı olan ve kendisiyle hayalet uçakların tasarım projelerinde beraber çalıştığımız arkadaşım Atilla M. Taluy, 'Sen ne diye karşı çıkıyorsun ki, bırak Meyveş Nine dünya çapında meşhur biri olsun. Bunlar onun üzerinde araştırma yapar ve bütün aleme tanıtırlar. Boş ver karşı gelme!' dedi. Bunun üzerine direnmekten vazgeçtim.” şeklinde açıklamaktadır [1]. İşte, bu çok kıymetli bilim adamlarının (!), “öyleyse o uzaydan gelmiştir” diyerek icat ettikleri ´Sürmeneli Uzaylı Meyveş Nine´ masalı (!) bu. 

 

İcat ´hurafe´ olunca, “uzaydan gelip uzaya gittiği” ve dahası saçmalıklar peşinden gelmiştir. “Sürmeneli Meyveş Nine 1835 yılında doğmuş 130 yıl boyunca, öldüğü 1965 yılına kadar sağlıklı bir yaşam sürmüştü....uzaydan geldiği iddiası kesin kanıtlara dayandırılarak uzaydan gelmişti yine uzaya döndü...Ünlü Ufolog Prof.Dr.Derek Cooper Meyveş ninenin uzaylı olduğunu keşfetmesi ise çok değil 1994’te gerçekleşmiş. Tanışma ise Meyveş Nine’nin yıllarca NASA’da çalışan torunu Alaaddin Yıldız vesilesiyle olmuş…130 yaşına dek hiç hastalanmayan Meyveş nine 100 yaşındayken bile 18 yaşında bir genç kız sesine sahip olması, hastalara şifa dağıtma gücü, öldüğü güne kadar hala tarlada çalışıyor olması ve her şeyden daha da önemlisi öldüğü gün görülen ışıklı cisim! Onun bir uzaylı olduğunu kanıtlıyor...Alaaddin Yıldız’a bu iddiaya inanıp inanmadığını sorduğumuzda ise Evrenin başka yerlerinde başka yaşamlar olabileceğini kabul ediyor ve neden olmasın diyor...Meyveş Nine’nin ölümünden sonra bölgedeki UFO olaylarında artış olduğuna dikkat çekiyor...(yöredekiler) Öldüğünde onu almaya gelen UFO’yu, ondan sonra sıklaşan UFO ziyaretlerini konuşup duruyorlar.” deniyor [2]. Oysa, yörede çok fazla deli olmadığı için kimsenin bu konuda konuştuğu yok ama, birileri yörenin bu hurafeye inanmasında oldukça ısrarlı görünüyor.

 

 Ortada uzaylı muzaylı, 130 yaşına kadar yaşamış Meyveş Marçol yok ama, birileri bu dolmayı yutmamızı istiyor. Meyveş Marçol’un mezar taşındaki ´yaş´ı, ´çok uzun ömürlü´ yaşadığı iddialarını delillendirmek (!) için kazınılmış bulunuyor. Halen Trabzon Belediye Başkanı olan sayın Volkan Canalioğlu, geçmişte Trabzon İl Kültür Müdürlüğü görevini yürüttüğü sırada, ´Uzaylı Meyveş Ana´ iddiaları üzerine sözkonusu hanımın köyüne yaptığı ziyarette, Mezar kitabesi  üzerindeki yaşının kazındığını gördüğünü tarafıma ifade etmiştir. Aynı gün (29.06.2004) konuştuğum komşusu Abbas Alioğlu ise, annesinin bile Meyveş Marçol’dan daha uzun ömür sürdüğünü, 104 yaşında öldüğünü tarafıma ifade etmiş bulunuyor. 

 

Torun Prof.Dr.Alaettin Yıldız; Cyber Fest isimli bir grubun, Sürmene’ye gidip ninesinin mezarını ziyaret ettiğini, oraya Universal Anne diye yazdıklarını, UFO’ları andıran bir türbe projesi hazırladıklarını, fakat Sürmeneli hemşehrilerinin bir kısmının buna karşı çıktığını ifade etmektedir [3]. İyi ki de aklı başında Sürmene’liler var da, sözkonusu bu ´uyduruk ana´lık kabul görmüyor. Yoksa, eğer moda, ´Uzaylı Meyveş Ana´ olursa, ´Karadenizli Yahudi´ olmamız da (!) kaçınılmaz olacak gibi görünüyor. Çünkü, ´Sünnetli Karadenizliler´in Yahudi olabileceğini, ninesine ´Evrensel Nine´liği kabul eden (!), torun Yıldız’dan öğreniyoruz. “(Prof.Dr.Alaeddin Yıldız)…bir kitaptan bahsederek, bu kitapta Albert Einstein gibi bazı Yahudilerin tiplerinin farklı olduğunu saç, göz, yüz ve burun yapılarının, onların asıllarının Karadenizli olduklarını gösterdiğini yazdığını söyledi. Hatta İkinci Dünya Savaşı’nda Rusya’ya giren Hitler askerlerinin, Batum civarındaki Karadenizlileri tiplerinden dolayı ayırdıklarını, bilhassa sünnetli olduklarını da tespit edince Yahudiler için hazırlanan özel kamplara gönderdiklerini de ifade etti.” [4].

Bir kez ´üretim´ başlamaya görsün, Sünnetli ´Karadenizli erkekler´ Türk asıllı Yahudi olabiliyorsa (!), tabii ki ´Karadenizli hanımlar´ da olacak! Karadenizli Meyveş Nine’nin bu özelliğini (!) torun Prof.Yıldız, ninesini kamuoyuna tanıtan gazetecimize yazdığı bir mektubunda şöyle : “Gençliği Rusya'da geçtiği için Rus diline ve alfabesine âşina idi. Ayrıca Yahudi azbarı tabir edilen gettolarda oturduğu için Einstein gibilerin ana lisanı olan Yüdisck (Jewisk)e de âşina idi. Zaten Meyveş Nine gibi yahudilere -karadenizlilere bilhassa benzedikleri için- Türk asıllı denirdi. -Bu hususta aynı iddia ile yazılmış bir araştırma eseri de mevcut: Lütfen Bak: -The Thirteenth Tribe- yazan Arthur Koestler, Randum House, New York.-…dedi.” şeklinde açıklamaktadır [5]. Görüldüğü gibi de, Meyveş Nine’nin şahsında “Türk asıllı Müslüman Yahudilerimiz” olmaktadır! Ne idüğü belirsiz (!) birinin, bilmem ne kitabı yazarak, Karadeniz’de Yahudiler olduğunu ortaya koyduğunun ileri sürülmesi ile, ´Sünnetli Karadenizliler´in Yahudi asıllı olmaları iddiaları, Meyveş Nine masalının arka planı olmaktadır. Halen Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen Kürt Yahudiler üretimi gibi, Karadenizli Türk Yahudiler masalı da ileriki yıllarda bölgemizde kullanılmak üzere üretime girmiş bulunmaktadır.

 Dahası, “Müslüman Hıristiyan” gibi Kur’an dışı bir kavramdan sonra, şimdilerde de, “Müslüman Yahudi” kavramı da gündeme taşınmış bulunmaktadır. Torun Prof.Dr.Yıldız’ın, İkinci Dünya Savaşı zamanı Almanya’da, Yahudi avında olan Alman askerleri tarafından önce kafasının ölçüsünün alındığı, ardından da bir imam getirtilerek (!) Müslümanlığının test edildiği [6] gibi garip önermeler yapılmaktadır. Ne kaybedeceğimizin kim ne kadar farkında yada farkında olmamak işimize mi geliyor bilemem ama, “Sürmeneli Nine-Torun, Amerika’yı Uzay Çağına Taşıyor”, “Stephan Hawking bile nineyi tanıyor” gibi tuhaf (!) gazete başlıkları ile,  birden çok sayfada bir ´hurafe´, -Ben de Müslümanım diyen insanlar tarafından yeniden gündeme taşınmış bulunmaktadır. Her dönemdeki kandırmaca yada gafletimiz ise, turizm olmaktadır. “Gerçekten Sürmene ve Türkiye için kaliteli bir turist grubunun akınına sahne olabilirdi. Binlerce mensubu olan bu grubun çoğu NASA'nın çeşitli ilmi araştırma sahalarında çalışan bilim adamı olması hasebiyle ülkemize büyük faydası dokunabilirdi. Deha ve yüksek zeka kapasiteli pek çok gencimizin Amerika'da okuma imkanına kavuşmasına da vesile olabilirdi.” denilmektedir [7]. Söylenilmeyen şey ise, eğer ´Uzaylı Meyveş Ana´ dolması yutulursa, ´Karadenizli Türk Yahudiler´imiz olacağı olmaktadır. Onu da biz söylemiş, zamana da, tarihe de göndermiş olduk.

 

 

Dip notlar: 

 

[1] Abdullah AYMAZ : “Meyveş Nine dünyaca meşhur oluyor”, Zaman Gazetesi (11.07.1999)

[2] Karadeniz News: “Meyveş Nine”, Türkiye Turizm Tanıtım Yatırım Gazetesi (01.02.1998- Trabzon), s.1

[3] AYMAZ, A.g.e.

[4] AYMAZ, A.g.e.

[5] Abdullah AYMAZ : “Bize iyilik ve dua etmek düşer”, Zaman Gazetesi (27.05.2001)

[6] Hakan YILMAZ : “Bu Yıldızın Arkasında Meyveş Nine var!”, Zaman Gazetesi, Turkuaz Eki (22.08.2004), s.10

[7] AYMAZ, A.g.e.

 

Ahmet MUSAOĞLU : Karadeniz Haber: 02.09.2004

 

 

                                                                      Ana Sayfa  Eserler   Yazar Hakkında   Basın Galerisi   Videolar    Ziyaretçi Defter    Sunum İzle       İletişim