Kıyamet

 Evren Sistemi’mize ait ne biliyoruz? Nereden gelip, nereye gitmektedir?

Her şey nasıl başladı? Gökler/Evren Sistemi nereden geldi? Niçin ortaya çıktı? Evrenin/Kainatın bizatihi kendisi mi bir zekaya sahiptir (?), yoksa Evren/Kainat, bizzat bir Yüksek Zeka’nın ürünü müdür!

Bir mekân için fazla büyük görünen Kainat’ın, nasıl başladığına dair çok fazla bilgiye sahibiz. Peki ama, sonu nasıl olacak? Ya da sona erecek mi? Eğer son gelecekse, ne zaman gelecek?

İnsanın bir gün uzayda yaşamak hayali, yıldızlara ulaşabilir miyim düşü de var. Varsayalım ki de insanoğlu bir gün bir yıldızı; yapısını da değiştirerek kolonileştirdi! Böyle bir durumda yine de sondan kurtulabilir mi? Ya da bütün Evrenin geleceği ne olacak? Varlığı sonsuza değin sürecek mi (?), yoksa kozmik bir son mu yaşanacak?

Yaklaşık iki milyon göktaşı, orada, üzerimizde dönmekte; ama hâlâ başımıza taş yağmamaktadır! Ya da insanoğlunun başına taş yağacağı bir gün olacak mıdır? Veyahutta Kıyamet ne demek, nasıl yaşanacaktır?

Elinizdeki bu eser; bugünkü bilimsel öngörüler ile asırlar öncesi Kur’an bildirileri’nin nasıl örtüştüğünü kronolojik olarak da okuyacağınız bir çalışma. 20-21.yy. bilimsel gelişmelerinin; Kur’an-ı Kerim’in, insanoğluna 1400 küsur sene öncesinde hakikat ve zarafetle sunduğu bildirilerini artık öngördüklerini ortaya koyan bir çalışma. MUSAOĞLU’ndan, yine bir ilk.

Benim de ışığa gereksinmem var, ama nereden bulayım diyen herkese…